Zdjęcia Gminy Bierutów – sesja fotograficzna nieruchomości i przyrody

Rynek w Bierutowie - sesja fotograficzna Impatientstudio.pl

Tym razem realizowaliśmy zdjęcia Gmina Bierutów, gdzie na zlecenie Urzędu Miejskiego mogliśmy uwiecznić kilka ciekawych nieruchomości zabytkowych oraz okoliczną przyrodę.


Gmina Bierutów to obszar 16 sołectw i miasto o łącznej powierzchnia 14,7 ha, który zamieszkuje blisko 10.000 mieszkańców. Brak przemysłu oraz działalności mających negatywny wpływ na środowisko naturalne, w powiecie oleśnickim województwa dolnośląskiego, powoduje że gmina posiada niepisany status „oazy ciszy i spokoju”. Malownicze położenie powoduje zainteresowanie osób lokujących swoje oszczędności w inwestycje budownictwa jednorodzinnego oraz usługi rekreacyjne w Bierutowie. Zdjęcia Gminy realizowaliśmy od wczesnych

W obrębie Gminy znajduje się kilka niezwykle ciekawych lokalizacji, na które warto zwrócić uwagę będąc w okolicy. Należą do nich m.in. Kościół Św. Katarzyny wybudowany w pierwszej połowie XIII wieku, lub wcześniej w stylu gotyckim. Jest to budowla orientowana, w stylu gotyckim, posiadająca barokowe wyposażenie, murowana, wzniesiona z cegły o układzie gotyckim, oszkarpowana, składająca się z trzynawowego, bazylikowego korpusu oraz węższego prostokątnego prezbiterium.

Mury obronne miasta Bierutów – murowane są z cegły o wątku gotyckim. W murach domu na ul. Wrocławskiej 31 zachowały się pozostałości wieży Wrocławskiej. W części wschodniej znajdują się okrągłe strzelnice, zapewne z początku XVII wieku.

W centralnej części rynku znajduje się z kolei wieża nieistniejącego już ratusza w Bierutowie, historycznej siedziby Burmistrzów Bierutowa. Wieża znajdowała się we wschodniej części ratusza, który ulokowany był na środku rynku i pochodził prawdopodobnie z pierwszej połowy XV wieku. Wieża murowana jest z cegły, w stylu gotyckim, otynkowana. Wzniesiona została na planie kwadratu, podstawa hełmu ośmioboczna, otoczona żelazną balustradą. W części dolnej znajdują się pojedyncze prostokątne okna. W wieży znajdują się cztery okrągłe tarcze zegarowe.

Na uwagę zasługuje także fotografowany przez nas przepiękny Kościół parafialny p.w. Św. Józefa. Został wzniesiony w latach 1891 – 1893, w stylu neogotyckim. Murowany z cegły licówki, dwunawowy. Od północy znajduje się wieża, u podstawy prostokątna, wyżej kwadratowa, zakończona strzelistym hełmem ośmiobocznym. Dach jest kryty dachówką z lukarnami. Wejście do kościoła znajduje się w wieży, jest ono ostrołukowe. To naprawdę wspaniała architektura, zlokalizowana w samym centrum Bierutowa.

W ramach z realizacji zlecenia sesja fotograficzna została przeprowadzona szybko i sprawnie, a fotografowie udostępnili do wyboru większą ilość interesujących zdjęć, nawet tych miejsc, które nie zostały objęte harmonogramem działań. Polecam współpracę z Agencją Impatient Studio.

Piotr Sawicki, Burmistrz Bierutowa

Gmina Bierutów otoczona jest zewsząd lasami i polami. Okoliczna przyroda jest niezwykle różnorodna. Nic więc dziwnego, że miejscowość cieszy się coraz większym zainteresowaniem chcących odpocząć od miejskiego zgiełku rodzin. Uroku dodaje niewielka rzeczka płynąca przez całą Gminę – Widawa. Miłośnikom wędrówek kajakowych, a także pieszych i rowerowych, warto polecić krainę Doliny Widawy, gdzie na ponad 40-kilometrowej trasie wodnej z Bierutowa do wschodnich dzielnic Wrocławia czekają niezapomniane wrażenia.


Interesują Cię zdjęcia Gminy? Napisz do nas!


Sesje zdjęciowe centrów handlowych, Fotografia centrów handlowych, Zdjęcia nieruchomości, Fotografia mieszkań na sprzedaż i wynajem, Fotografia portretowa – Poznań, Sesje portretowe dla biznesu, Sesje zdjęciowe w plenerze, Zdjęcia z drona, Fotografia z drona, Zdjęcia miast, gmin i regionów, Projekty logotypów, Projekty graficzne, Projektowanie bannerów reklamowych, Zdjęcia sklepów, Fotografia punktów sprzedaży, Agencja fotograficzna Poznań