Sesja w plenerze – Poznań i okolice

Fotografia plenerowa Poznań

Przedstawiamy nasz ulubiony typ zdjęć – portrety w plenerze. Realizacja takich zdjęć napędza nas jako fotografów, a czas spędzony na próbie uchwycenia na jednej z najpiękniejszych chwil doby powoduje, że sesja w plenerze staje się wręcz terapeutycznym i relaksacyjnym doświadczeniem.


Kiedy wybieramy się na sesję fotograficzną, niemal zawsze staramy się realizować zdjęcia wczesnym rankiem lub późnym wieczorem – przeważnie w okolicach tzw. złotej godziny, czyli na chwilę przed lub po wschodzie / zachodzie słońca. Nie jest to oczywiście regułą, ale o tej porze prawie każde miejsce, skąpane w miękkim, łagodnym i złotym świetle prezentuje się wyjątkowo. Jeśli mamy nieco więcej szczęścia i niebo nad horyzontem spowite jest kłębiastymi chmurami, przez które przedzierają się promienie słońca, sesja w plenerze może zaowocować wówczas nietuzinkowym efektem. Zawsze staramy chwycić szczególny moment. Korzystając z naturalnego światła czasami sięgamy po światło fleszowe lub stałe, aby doświetlić pierwszy plan. Warunki oświetleniowe kształtują się różnie w zależności od pory roku, a jak wiadomo – w pracy fotografa światła nigdy za wiele.

Realizujemy sesje w plenerze w Poznaniu, Mosinie, Puszczykowie, Rogalinie – tutaj mamy swoje ulubione miejsca, czujemy się najlepiej i mamy największe rozeznanie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zrealizować sesję w dowolnym innym miejscu. Być może sami znacie miejsca w których czujecie się dobrze, które mają swój niepowtarzalny urok i klimat… Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych kadrów z wykorzystaniem naturalnego światła, realizowanych najczęściej podczas zachodów słońca.

Sesja we wnętrzach

Równie ciekawie wychodzą też zdjęcia we wnętrzach. Wystarczy interesująca architektura i kilka adekwatnych detali. Dobrym przykładem są zamki, pałace lub inne zabytkowe nieruchomości, często o hotelowym profilu.

Jeśli podoba Ci się takie spojrzenie na portrety plenerowe, zachęcamy do kontaktu i zapytania o możliwość realizacji podobnych zdjęć. Mamy nadzieję, że uda nam się Ciebie wciągnąć do magicznego świata plenerowej fotografii portretowej i opowiedzieć Twoją historię zdjęciem, które będzie warte więcej niż 1000 słów. Zachęcamy!


Jesteś zainteresowany sesją plenerową? Skontaktuj się z nami!