Zobacz zdjęcia Gminy Wałcz!

Zdjęcia miasta, gminy i regionu - Impatientstudio.pl

We wrześniu 2021 zostaliśmy zaproszeni przez urząd Gminy w Wałczu do przeprowadzenia sesji zdjęciowej kliku wybranych miejsc. Zdjęcia Gminy w południowo-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego objęły kilka nietresujących pod kątem historycznym i wypoczynkowym miejsc.


Dzień zapowiadał się pogodnie, a ponieważ zdjęcia gminy obejmować miały szereg punktów rozmieszczonych w dość sporych od siebie odległościach, postanowiliśmy zacząć nieco wcześniej. Pierwsze kroki skierowaliśmy w kierunku miejscowości Szwecja znajdującej się około 15 drogi autem na północny wschód od Wałcza. I pomimo, iż ze stromymi górami miejscowość ta ma niewiele wspólnego, to z pewnością wzbudza zainteresowanie osób zainteresowanych turystyka pieszą i kajakową. Zaczęliśmy więc od zdjęć kajaków, z których chętnie korzystali przyjezdni turyści. Pogoda była niezwykle słoneczna i piękna, w sam raz na tego typu relaks.

W dalszej kolejności udaliśmy się do miejscowości Zdbice, gdzie nad rozległym jeziorem Zdbiczno wybudowany został w 1888 roku Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. To niezwykle interesując architektura w stylu neogotyckim. Mury kościoła wykonano z czerwonej cegły przy użyciu wiązania krzyżowego, a ściany boczne nawy są wzbogacone gzymsami i fryzami. Niestety nie udało nam się zrobić zdjęć kościoła od wewnątrz, natomiast z zewnątrz prezentuje się niezwykle pięknie. Samo jezioro Zdbiczno, nad którym znajduje się Kościół jest jeziorem polodowcowym, rynnowym o typowym dla tych jezior podłużnym kształcie i stromych brzegach. Jezioro ma silnie rozwiniętą linię brzegową – od północy wcina się w nie długi na ponad 2 km półwysep, na którym znajduje się pole namiotowe. Ośrodki wypoczynkowe i pola namiotowe znajdują się także w samej wsi Zdbice.

Dosłownie kilkaset metrów na północ od kościoła położony jest Skansen Bojowy I Armii Wojska Polskiego w Zdbicach i znajdujące się nieopodal okopy. W zamyśle ekspozycja miała obrazować natarcie jednego z batalionów 12 pułku piechoty na położone na drugim brzegu rzeki pozycje i umocnienia niemieckie. Po stronie polskiej wykonano rowy strzeleckie i ziemne schrony. Wyeksponowano tu także dużą ilość sprzętu: moździerzy, dział, czołgów oraz katiusze bojowe. To obowiązkowy punkt na mapie turystycznej szczególnie, jeśli planujecie odwiedzić to miejsce wraz z dziećmi.

Po wykonanych zdjęciach skansenu skierowaliśmy się w stronę Rudnicy, gdzie znajduje się niezwykle rozległy Park Linowy, który jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Park ma 1700 m długości, 10 tras i ponad 100 przeszkód o różnym poziomie trudności: m.in. tyrolki (najdłuższa 180 m), deskorolka 10 m nad ziemią, monocykl, mosty trzy-linowe, most birmański, złośliwe linki, szczudła, obręcze i wiele, wiele innych…

Przedostatnim punktem naszej sesji plenerowej była miejscowość o nazwie Nakielno. Celem sesji w tym miejscu był Armatorski Klub Żeglarski położony na końcu zatoki Nakielskiej nad jeziorem Bytyń Wielki. Urokliwie położone miejsce w zaciszu przyrody stanowi doskonałą bazę wypadową na weekendowy wypoczynek. Znajduje się tu miejsce na przyczepy campingowe, a także pole biwakowe z miejscem na ognisko i grillowanie.

Zataczając po całym dniu fotografowania koło, wróciliśmy do Wałcza, aby sfotografować na końcu budynki Urzędu Gminy oraz wykonać z użyciem drona panoramę miasta. Cała wyprawa zajęła nam ponad 8 godzin czasu pracy, ale już wiemy, że w to niezwykle urokliwe miejsce jeszcze wrócimy, aby odwiedzić miejsca, na które zwyczajnie nie wystarczyło nam czasu i zrobić kilka interesujących ujęć chociażby samej malowniczej przyrody.

Agencja fotograficzna Impatient Studio przygotowała niezwykle interesujące zdjęcia Gminy Wałcz i atrakcji turystycznych. Sesja obejmująca zarówno zdjęcia naziemne jak i z użyciem drona, wspaniale oddała piękno okolicznej przyrody i istotne dla odwiedzających punkty na mapie Gminy.

Jan Matuszewski, Wójt Gminy Wałcz

Interesują Cię zdjęcia gminy lub miasta? Napisz do nas!


Sesje zdjęciowe centrów handlowych, Fotografia centrów handlowych, Zdjęcia nieruchomości, Fotografia mieszkań na sprzedaż i wynajem, Fotografia portretowa – Poznań, Sesje portretowe dla biznesu, Sesje zdjęciowe w plenerze, Zdjęcia z drona, Fotografia z drona, Zdjęcia miast, gmin i regionów, Projekty logotypów, Projekty graficzne, Projektowanie bannerów reklamowych, Zdjęcia sklepów, Fotografia punktów sprzedaży, Agencja fotograficzna Poznań