Fotografia nieruchomości – Gmina Duszniki

Fotografia nieruchomości - promocja regionu - Urząd Gminy i kościół Ewangelicki - Impatientstudio.pl

Gmina Duszniki położona jest w centrum województwa wielkopolskiego, w odległości ok. 40 km od Poznania. Zajmuje obszar 15628 ha, w 20 miejscowościach (17 sołectw) zamieszkuje prawie 9 tysięcy mieszkańców. Mieliśmy przyjemność realizacji sesji zdjęciowej na zlecenie Urzędu Gminy. Fotografia nieruchomości w naszym wykonaniu objęła najciekawsze obiekty w Gminie.


Ziemia dusznicka leży w dorzeczu dwóch ramion rzeki Mogilnicy, na falistej równinie urozmaiconej wzniesieniami polodowcowymi. Pozostałością po lodowcu są także niewielkie jeziora: Wilczyńskie (8,5 ha) i Niewierskie (3,5 ha). Użytki rolne zajmują prawie 85%, lasy jedynie 6% powierzchni gminy. Istnieje tu ok. 800 indywidualnych gospodarstw rolnych. Fotografia nieruchomości na potrzeby promocji Gminy obejmowała także zdjęcia z drona. Poniżej możecie rzucić okiem na kilka ciekawych kadrów.

W gminie Duszniki funkcjonują trzy szkoły podstawowe: w Dusznikach, Grzebienisku i Sędzinku. Dwie pierwsze lokalizacje znajdowały się na naszej liście obiektów do sfotografowania. Zdjęcia szkoły w Dusznikach, przy ulicy Broniewskiego 3 postanowiliśmy wykonać we wczesnych godzinach porannych. Znajdujące się po drugiej stronie ulicy pola rzepaku pięknie eksponowały swoje kolory o wschodzie słońca. W Dusznikach, w sąsiedztwie szkoły podstawowej powstał kompleks sportowy z nowoczesną salą sportową, dwoma boiskami ORLIK, boiskiem do siatkówki plażowej, placem zabaw i siłownią zewnętrzną. Działalność w zakresie sportu prowadzą również kluby sportowe piłki nożnej oraz uczniowskie kluby sportowe.

Po realizacji zdjęć szkoły, trasa prowadziła nas dalej w kierunku centralnej części miejscowości, gdzie znajduje się kompleks niezwykłych nieruchomości komercyjnych, a mianowicie: Biblioteki, Przedszkola, Dworku, na którego tyłach wybudowano Gminny Ośrodek Kultury, w którym znajduje się sala koncertowa. Budynki zlokalizowane są tuż obok siebie w otulinie Parku Park położonego w środkowej części miejscowości, między ulicami: Kolejową, Parkową i Jana Pawła II. Realizowane zdjęcia udało się wykonać w godzinach porannych, gdy słońce było jeszcze stosunkowo nisko i łagodnym światłem otulało całe otoczenie.

Sam park w okresie wiosenno-letnim jest równie malowniczy. Znajdują się w nim m.in. plac zabaw dla najmłodszych oraz pomnik wdzięczności poległym za sprawę narodową. Na pomniku znajduje się napis: „Powstańcom Wielkopolskim 1918-19, Bohaterskim Żołnierzom 1939-45, Ofiarom Faszyzmu – Społeczeństwo Dusznik”. W dalszej części parku można zobaczyć wydzieloną część z muszlą koncertową i ławeczkami. Szczególnie ekspansywnymi gatunkami są tu: robinia akacjowa i klon jawor.

Po zrealizowanych zdjęciach udaliśmy się w kierunku Urzędu Gminy. Fotografia regionu obejmowała zdjęcia fasady budynku oraz otoczenie zewnętrzne. Budynek Urzędu Gminy zlokalizowany jest przy ulicy Sportowej 1, tuż obok Kościoła Ewangelickiego, przed którym znajdują się piękne zasadzenia roślin i zadbany teren rekreacyjny.

Polana Czarny Bocian to przedostatni punkt na naszej liście nieruchomości do sfotografowania. Polana jest niezwykle rozległa i można na niej organizować spotkania przy ognisku, na specjalnie przygotowanym do tego miejscu lub w przypadku niesprzyjającej aury odpocząć pod zadaszoną wiatą. Przy polanie zlokalizowana jest 6-kilometrowa ścieżka biegowa. To uroczy i cichy zakątek, doskonały na piknik czy weekendowe spotkania z przyjaciółmi.

Z Polany Czarny Bocian udajemy się do nieco bardziej oddalonego punktu na naszej mapie – Grzebieniska. Zlokalizowana jest tam Szkoła Podstawowa im. Józefa Gibowskiego z oddziałami przedszkolnymi i klasami gimnazjalnymi. Sesja fotograficzna obejmowała fasady budynków szkolnych wraz z placami i boiskami przyszkolnymi. Do realizacji tego zadania szczególnie przydają się obiektywy ultraszerokokątne. Jako, że kompleks stanowił nasz ostatni punkt zdjęciowy, pogoda w ciągu tych kilku godzin zdążyła się nieco zmienić. Wydaje nam się jednak, że zdjęcia i tak wyszły ciekawie.

Polecam współpracę z agencją Impatient Studio. Na potrzeby promocji Gminy Duszniki wykonywane były zarówno zdjęcia naziemne, jak i z użyciem drona. Fotografie realizowane były o różnych porach doby i w zupełności spełniają nasze oczekiwania. Jesteśmy zadowoleni zarówno z rezultatu końcowego jak i przebiegu współpracy.

Emilia Gogołkiewicz-Kołecka, Inspektor ds. administracyjnych i ochrony danych osobowych, Urząd Gminy Duszniki

Jeśli interesuje Cię fotografia regionu, wybranych nieruchomości lub punktów zabytkowych – skontaktuj się z nami! Chętnie zrealizujemy dla Ciebie zdjęcia!


Sesje zdjęciowe centrów handlowych, Fotografia centrów handlowych, Zdjęcia nieruchomości, Fotografia mieszkań na sprzedaż i wynajem, Fotografia portretowa – Poznań, Sesje portretowe dla biznesu, Sesje zdjęciowe w plenerze, Zdjęcia z drona, Fotografia z drona, Zdjęcia miast, gmin i regionów, Projekty logotypów, Projekty graficzne, Projektowanie bannerów reklamowych, Zdjęcia sklepów, Fotografia punktów sprzedaży, Agencja fotograficzna Poznań