Realizujemy zdjęcia restauracji Berlin Döner Kebap w Grudziądzu

W marcu zostaliśmy poproszeni, aby wykonać zdjęcia restauracji rozpoznawalnej na polskim rynku marki Berlin Döner Kebap, zlokalizowanej tym razem na food courcie w obrębie jednego z grudziądzkich centrów handlowych.


Alfa Centrum, bo o tym obiekcie mowa, to nowoczesny obiekt handlowo-rozrywkowy w Grudziądzu. Zgromadzono w nim sklepy atrakcyjnych polskich i zagranicznych marek oraz liczne punkty usługowe. Alfa to jednak nie tylko miejsce zakupów ale przyjemnego rodzinnego spędzania czasu oraz rodzinnych posiłków. Kawiarnie, restauracje, plac zabaw dla dzieci oraz kino sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na znajdującym się na pierwszym piętrze food courcie, swoje dania oferuje restauracja Berlin Döner Kebap, a naszym zadaniem było zrealizować zdjęcia restauracji w tym nad wyraz ruchliwym miejscu.

Zdjęcia restauracji Berlin Döner Kebap wykonujemy nie po raz pierwszy, ale to zlecenie było wyjątkowo interesujące ze względu na umiejscowienie lokalu na food courcie. Do tej pory realizowaliśmy bowiem zdjęcia restauracji wolnostojących lub z witryną zewnętrzną w obrębie atrakcyjnych parków handlowych. W przypadku zdjęć w środku centrów handlowych atutem możliwość przeprowadzenia sesji w każdym momencie, niezależnie od warunków pogodowych. Warto także zwracać uwagę na oświetlenie restauracji, aby zdjęcia były jasne i wyraźne. Naturalne światło jest zawsze najlepszym wyborem, ale w przypadku nieruchomości handlowych ilość światła sztucznego jest w zupełności wystarczające do uzyskania interesującego efektu końcowego o wysokiej jakości technicznej.

Zdjęcia promocyjne restauracji powinny być apetyczne, estetyczne i wyróżniać się na tle innych. Wymaga to nie tylko dobrego sprzętu fotograficznego, ale także pewnych umiejętności artystycznych i wyczucia wizualnego. Fotografując restauracje, staramy się eksperymentować z różnymi perspektywami, aby uzyskać interesujące ujęcia. Można zrobić zdjęcia na woprost lub pod kątem, aby uzyskać różne wrażenia wizualne.

Ponadto, fotografując w obrębie centrów handlowych zawsze staramy się eksponować przepływ klientów w obiekcie, co w przypadku grudziądzkiej Alfy oraz marki BDK nie stanowiło wyzwania. Food Court z rozpoznawalnymi brandami gastronomicznymi zapełniony był bowiem klientami już od wczesnych godzin otwarcia, a sama witryna restauracji zwracała uwagę odwiedzających centrum handlowe klientów.


Interesuje Cię fotografia restauracji lub sklepu? Napisz do nas!