Zdjęcia reportażowe z oddania do użytku nieruchomości komercyjnej

Zdjęcia reportażowe Poznań - fotografia reportażowa - Impatientstudio.pl - 1

Kilka dni temu na zlecenie firmy Agrobex mieliśmy okazję zrealizować zdjęcia reportażowe z uroczystości przekazania zrealizowanej nieruchomości Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwonaku k. Poznania.


Fotografia reportażowa to rodzaj fotografii, który ma na celu opowiedzenie historii za pomocą obrazów. Jest to zwykle dokumentacja wydarzeń, sytuacji lub ludzi w sposób nieinwazyjny i niepozorujący. Zdjęcia reportażowe starają się uchwycić momenty, emocje i wydarzenia w sposób naturalny, bez ingerencji w to, co dzieje się wokół.

Nowy budynek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej to interesująco zaprojektowana nieruchomość, w której znajduje się również Urząd Stanu Cywilnego wraz z osobną salą ślubów oraz miejscem wydawania dowodów osobistych. Zdjęcia reportażowe, jakie wykonaliśmy podczas trwającego blisko 2 godziny wydarzenia eksponują wnętrza nieruchomości, ale przede wszystkim zainteresowanie osób, które poruszały się po obiekcie i miały okazję zwiedzić jego wnętrza w ramach agendy wydarzenia.

Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym przemówieniem Stron o godzinie 12:00, podczas którego wręczano uroczyste pamiątki oraz wygłaszano podziękowania. W budynku znajduje się 27 pomieszczeń biurowych oraz pomieszczenia socjalne – toalety, punkt obsługi klienta, sala konferencyjna, archiwum gminne oraz magazyn na żywność. Przedstawiciele władz Gminy, pracownicy Ośrodka oraz przedstawiciele Zarządu firmy Agrobex z zainteresowaniem zapoznawali się z rozkładem pomieszczeń i w ożywiony sposób dyskutowali na temat przebiegu prac związanych z realizacją i funkcją inwestycji i jej wyposażeniem, bowiem budynek wyposażony został w klimatyzację, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną oraz instalację teletechniczną, audio-video, szereg systemów bezpieczeństwa i kontroli dostępu.

Realizując zdjęcia reportażowe z tego wydarzenia staraliśmy się ujmować kadry tak, aby były autentyczne i oddawały rzeczywistość w sposób subiektywny, ale jednocześnie neutralny. Jak w każdym reportażu istotne jest dla nas poszukiwanie momentów, które nie są zwykle widoczne na pierwszy rzut oka, przez co czasami udaje się uchwycić emocje i kluczowe momenty wydarzenia w sposób niezapomniany i interesujący dla odbiorców przekazu.


Interesują Cię fotografia reportażowa z organizowanego wydarzenia? Napisz do nas!