Zdjęcia dekoracji świątecznych Galerii Łódzkiej

Galeria Łódzka to nowoczesne centrum handlowe o powierzchni handlowej 45 tys. mkw, gdzie na trzech kondygnacjach mieści się aż 155 sklepów, butików, kawiarni i restauracji. W tym roku mieliśmy okazję i przyjemność wykonać zdjęcia dekoracji świątecznych centrum handlowego, umilających konsumentom przedświąteczne zakupy.


Swoją architekturą i kolorystyką Galeria Łódzka nawiązuje do okolicznych budynków pofabrycznych, choć jest to całkowicie nowa konstrukcja. 3. poziomowy budynek galerii handlowej, świetnie komponujący się z resztą miasta, jest wybudowany w kształcie litery „L”.

Wykonując zdjęcia dekoracji świątecznych centrum handlowego zawsze rozpoczynamy od ujęć zewnętrznych. Najczęściej realizowane są one tuż przed zachodem słońca, kiedy niebo nie jest jeszcze całkowicie czarne i efektownie komponuje się z blaskiem iluminacji świetlnych, dekorujących elementy architektury. Dużo zależy jednak od charakteru samych dekoracji, ich wielkości i ekspozycji. Ponadto istotne jest ukazanie na zdjęciach ruchu klientów, co dodaje kadrom dynamiki i życia, oddając rzeczywistość centrum handlowego w sposób bardziej realistyczny.

W tym przypadku zadanie było dość wymagające, bowiem Galeria Łódzka jest zlokalizowana przy Alei Piłsudskiego – w bezpośrednim sąsiedztwie najsłynniejszej ulicy Łodzi Piotrkowskiej. Wejście główne znajduje się przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu i znalezienie odpowiednio korzystnej perspektywy było czasochłonne. Na szczęście mieliśmy odpowiednio dużo czasu na rekonesans poprzedzający sesję zdjęciową galerii handlowej i wykonując zdjęcia dekoracji świątecznych mogliśmy zaplanować odpowiednie ustawienie oraz dobór obiektywów.

Centra handlowe często charakteryzują się dużymi przestrzeniami i imponującą architekturą. Zastosowanie obiektywów o szerokim kącie widzenia pozwala uchwycić pełnię przestrzeni, co jest istotne przy prezentowaniu rozmachu i atrakcyjności danego miejsca. Odpowiednie oświetlenie jest kluczowe dla udanych zdjęć wnętrz centrów handlowych. Wykorzystywanie naturalnego światła lub umiejętne dodatkowe oświetlenie może podkreślić detale architektoniczne, kolory i atmosferę przestrzeni, co jest szczególnie istotne w fotografii reklamowej nieruchomości komercyjnych.

Galeria Łódzka miała przyjemność korzystać z usługi fotograficznej agencji Impatient Studio w grudniu 2023 roku, w której imieniu działał Pan Paweł Alars. Nowa dekoracja przedstawiona została w sposób nieprzerysowany i w pełni odpowiadający rzeczywistości. Kolorowe fotografie zaprezentowały wyjątkowe iluminacje i niezwykłe ozdoby świąteczne na tle tętniącego życiem obiektu.

Beata Stefańska, Dyrektor Centrum Handlowego Galeria Łódzka

Warto wykonywać profesjonalne zdjęcia centrum handlowego w okresie świątecznym, gdyż mogą być one wykorzystane w kampaniach marketingowych i promocyjnych. Estetyczne i atrakcyjne zdjęcia dekoracji świątecznych mogą skutecznie zwrócić uwagę potencjalnych klientów i zmotywować ich do odwiedzenia centrum handlowego – zwłaszcza w okresie świątecznym. Tworzą one atmosferę i wywołują pozytywne emocje, co może wpłynąć na decyzję o spędzeniu czasu w danym miejscu. To ważne zwłaszcza w kontekście handlu detalicznego, gdzie atmosfera i doświadczenie zakupowe mają dla klientów coraz większe znaczenie.


Interesują Cię profesjonalne zdjęcia centrum handlowego? Napisz do nas!