Sesja fotograficzna dekoracji świątecznych w Designer Outlet Warszawa

Tej zimy mieliśmy okazję odwiedzić jeden z najatrakcyjniejszych architektonicznie obiektów handlowych w Polsce, a mianowicie Designer Outlet Warszawa, zarządzany przez firmę ROS Retail Outlet Shopping. Celem wizyty była sesja fotograficzna dekoracji świątecznych, które zostały zawieszone w obiekcie pod koniec listopada.


Dekoracje świąteczne w centrum handlowym pełnią istotną rolę w tworzeniu świątecznej atmosfery zakupów i zdecydowanie wpływają na doświadczenia zakupowe konsumentów. Obiekty handlowe kładą duży nacisk na ten aspekt, a celem jest jak zawsze przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów oraz zdobycie nowych odwiedzających. Sesja fotograficzna dekoracji świątecznych w podwarszawskim centrum outletowym Designer Outlet Warszawa miała na celu zaprezentowanie wyjątkowych ozdób i iluminacji świetlnych, zdobiących zarówno charakterystyczną fasadę budynku, jak i ciągi komunikacyjne.

Centra handlowe – zwłaszcza takie jak Designer Outlet Warszawa – skoncentrowane na ekskluzywnych markach, starają się stworzyć atrakcyjne, nowoczesne otoczenie, aby przyciągnąć klientów. Dekoracje świąteczne z całą pewnością umilają czas świątecznych zakupów i tworzą niepowtarzalny klimat. W Warszawskim obiekcie już na parkingu i przed wejściami do obiektu można było zauważyć monumentalne gwiazdy czy jelenie.

Fasada budynku zdobiona była rozwieszonymi na całej rozpiętości światełkami, przyciągając uwagę przechodniów. Oczywiście, iluminacje najbardziej przykuwały oko tuż po zmroku i doskonale kontrastowały z ciemnym otoczeniem. Designer Outlet Warszawa to bardzo rozległy obiekt z umieszczonymi w skrajnych częściach kompleksu wejściami i fotografując dekoracje na zewnątrz musieliśmy działać stosunkowo szybko, żeby zdążyć ująć dekoracje jeszcze zanim niebo całkowicie się ściemni, aby zdjęcia były bardziej kolorowe, a ciemny błękit bezchmurnego wówczas nieba wspaniale kontrastował ze złotym światłem zamontowanych iluminacji.

W środku obiektu, na całej rozciągłości pasaży handlowych i ciągów komunikacyjnych oko przykuwały małe choinki i ostrokrzewy z czerwonymi bombkami, a na łączeniu korytarzy ustawiane były świąteczne figury i duża, bogato zdobiona choinka, którą podziwiali zarówno dorośli, jak i dzieci. Celem, jaki między innymi został przed nami postawiony było ukazanie dekoracji świątecznych wraz z przepływem ruchu klientów w ich otoczeniu, co w sezonie przedświątecznym nie stanowiło większego wyzwania. To duże ułatwienie i przyjemność zarazem, móc fotografować tak licznie odwiedzany obiekt handlowy.

Bardzo ciekawie prezentowały się również zdobienia przy strefie food court. Charakterystyczny, potężny żyrandol rozświetlał intensywnie całe wnętrze, a podwieszane ostrokrzewy i iluminacje na podtrzymujących sklepienie filarach dopełniały całości. Całość tworzyła niesamowity klimat, a w ciepłych i przesiąkniętych zapachem potraw food courcie, aż chciało się pozostać na dłużej.

W dobie mediów społecznościowych, estetyczne dekoracje świąteczne stają się także atrakcyjnym tłem do robienia zdjęć. Klienci również chętnie dokumentują swoje wizyty w udekorowanych miejscach, co z pewnością stanowi dodatkową promocję dla centrum handlowego. Magiczna atmosfera świąt często sprzyja większej skłonności do dokonywania zakupów, zwłaszcza jeśli centrum handlowe oferuje specjalne promocje związane z sezonem świątecznym.

Na koniec warto także pamiętać, że profesjonalna sesja fotograficzna dekoracji świątecznych w centrum handlowym daje możliwość – poprzez wysokiej jakości przekaz wizualny – wpływania na emocje klientów, zachęcania ich do zakupów, generowania ruchu oraz budowania pozytywnego wizerunku marki w oczach potencjalnych partnerów biznesowych.


Jeśli interesuje Państwa sesja fotograficzna centrum handlowego – zapraszamy do kontaktu!