Realizujemy zdjęcia iluminacji i ozdób świątecznych w Designer Outlet Gdańsk

Designer Outlet Gdańsk to centrum handlowe typu Outlet, które posiada w swojej ofercie ponad 100 sklepów. W tym sezonie mamy przyjemność realizować zdjęcia iluminacji i ozdób świątecznych, umilających klientom czas spędzony na przedświątecznych zakupach.


Profesjonalne zdjęcia ozdób i iluminacji świątecznych w centrum handlowym pełnią ważną rolę z marketingowego punktu widzenia. Przede wszystkim mają uchwycić magię i atmosferę świąt, co ma na celu przyciągnięcie uwagi klientów. Iluminacje świąteczne często tworzą przyjemny i festynowy nastrój, który może skłonić ludzi do odwiedzenia centrum handlowego.

Przepiękne światła i ozdoby rozmieszczone zostały prze głównymi wejściami do Designer Outlet Gdańsk oraz na pasażach handlowych i w głównych punktach styku ciągów komunikacyjnych. Charakterystyczny wystrój obiektu, stylizowany na wzór wioski rybackiej sam z siebie jest klimatyczny i nastrojowy, a odpowiednio udekorowany w okresie przedświątecznym zdecydowanie przyciągał wzrok.

Sesja zdjęciowa dekoracji świątecznych rozpoczęła się tym razem od środka. W obiekcie pojawiliśmy się na ok. 2 godziny przed zachodem słońca i postanowiliśmy skorzystać z zastanych warunków i dziennego oświetlenia, które ciekawie komponowało się z łagodnym półmrokiem panującym w wąskich i klimatycznych uliczkach outletu. Ta gra świateł i cieni z bombkami, rozmieszczonymi regularnie ostrokrzewami, straganami czy światełkami ozdób świątecznych tworzyła odpowiednią atmosferę przez cały dzień.

Prawdziwa magia – szczególnie w kontekście zdjęć zewnętrznych – zaczyna się jednak tuż po zachodzie słońca, gdy niebo nie jest jeszcze w pełni ciemne, a złote i czerwone ozdoby pięknie kontrastują z naturalnym oświetleniem dobiegającego końca dnia. Optymalna pora na fotografowanie zewnętrznych iluminacji świątecznych zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj oświetlenia, poziom naturalnego światła, preferencje estetyczne oraz wymagania Zleceniodawcy. Fotografowanie centrów handlowych w trakcie zmierzchu w naszej ocenie najlepszy moment, gdy niebo stopniowo ciemnieje, a iluminacje świąteczne zaczynają wydobywać się z otoczenia. To może stworzyć malownicze i klimatyczne ujęcia. Niektóre pory doby są bardziej korzystne dla uzyskania konkretnych efektów, dlatego często eksperymentujemy, aby dostosować technikę do danych warunków oświetleniowych.

Profesjonalne zdjęcia iluminacji świątecznych są idealnym materiałem do udostępniania na platformach społecznościowych. Wizualne treści związane z atmosferą świąteczną mają potencjał do szybkiego udostępniania i rozprzestrzeniania się, co może zwiększyć zasięg i świadomość marki. Zdecydowanie warto zainwestować w materiał realizowany przez profesjonalnych fotografów. Często służy on bowiem departamentom marketingu jako narzędzie do promocji specjalnych wydarzeń świątecznych, promocji, zniżek czy konkursów organizowanych w centrum handlowym w okresie Świąt. Przyciąga ponadto uwagę i przekazują informacje na temat oferty świątecznej, a następnie stanowi doskonałą dokumentację, ukazującą obiekt i jego życie w trakcie najlepszego okresu w roku.


Interesują Cię zdjęcia dekoracji świątecznych? Napisz do nas!