Realizujemy zdjęcia dekoracji świątecznych w Designer Outlet Sosnowiec

Designer Outlet to wyjątkowo atrakcyjna dla oka sieć obiektów handlowych z bogatą ofertą znanych brandów odzieżowych, a my mamy okazję i przyjemność w tym sezonie wykonać zdjęcia dekoracji świątecznych w tym wyjątkowym centrum, którego architektura przypomina XIX-wieczną wiktoriańską, kolorową uliczkę.


Designer Outlet Sosnowiec to największe centrum outletowe w regionie, położone w Sosnowcu przy trasie S1 i autostradzie A4. Dzięki ponad 100 rozpoznawalnym markom obiekt daje najlepsze możliwości robienia zakupów, a nietypowa architektura tworzy niesamowity klimat i nastrój, przez co realizując zdjęcia dekoracji świątecznych mogliśmy ukazać prawdziwy klimat tego miejsca.

Na miejsce przybyliśmy przed godziną 15:00, więc do zachodu słońca pozostało niecała godzina. To najlepsza pora na fotografowanie iluminacji znajdujących się na zewnątrz. Naturalne światło może stworzyć wówczas przyjemną atmosferę, podkreślając detale dekoracji. W miarę jak słońce zachodzi, powstają długie cienie, co może dodać dramatyzmu i głębi fotografii. Kontrast pomiędzy światłem a cieniem może być szczególnie efektowny, podkreślając różnice w kształtach i strukturach dekoracji. Wszystko jednak zależy od układu architektury, jej orientacji względem stron świata i umiejscowienia samej aranżacji. W tym przypadku zachód słońca był tuż za obiektem, więc zależało nam na uwypukleniu roli światła słonecznego w kompozycji z pierwszym planem, jakim była elewacja budynku od strony food courtu i znajdujące się przed nią iluminacje.

Na zewnątrz postanowiliśmy także poczekać do zmroku, aby wzmocnić kontrast pomiędzy niemal zupełnie ciemnym niebem, a światłem dekoracji. Zdjęcia wykonane o zmierzchu mogą oddać atmosferę wieczoru, co jest szczególnie atrakcyjne w kontekście Świąt. Światła dekoracyjne centrum handlowego zaczynają błyszczeć, a otaczające ciemności potęgują efekt świątecznej magii.

Jak wspomnieliśmy wcześniej architektura obiektu przypomina XIX-wieczną wiktoriańską, kolorową uliczkę. Wiktoriańska architektura często łączyła różne style, takie jak neogotyk, neorenesans czy neoromanizm, co sprawiało, że budynki były unikalne i pełne kontrastów. Jest to szczególnie zauważalne na pasażach handlowych Designer Outlet Sosnowiec. Piękne, charakterystyczne, kolorowe i bogate w detale witryny sklepów z szeroko rozpostartymi drzwiami wejściowymi wręcz zachęcają do zakupów, a wykonane zdjęcia równie kolorowych dekoracji świątecznych wspaniale kontrastują z estetyką i charakterem wnętrz.

Realizując zdjęcia dekoracji świątecznych chcieliśmy także pokazać ruch klientów w obiekcie. Ruch klientów zawsze sprawia, że zdjęcia są bardziej realistyczne i autentyczne. Zdjęcia z dynamicznym tłem zawsze skutecznie prezentują różne sklepy, restauracje i usługi dostępne w danym miejscu.


Jeśli interesują Państwa zdjęcia iluminacji w obiekcie handlowym – zapraszamy do kontaktu!