Zdjęcia biur i powierzchni handlowych w warszawskim Lim Center

Centrum LIM – Hotel Marriott jest kompleksem biurowo-hotelowym, zlokalizowanym w ścisłym centrum Warszawy. Zostaliśmy ponownie zaproszeni, aby wykonać zdjęcia biur i pasażu handlowego, a także rolki video z przeznaczeniem na social media.


Odpowiednio wykonane zdjęcia biur stanowią ważny element w procesie marketingowym sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Aby fotografie były atrakcyjne dla potencjalnych klientów, powinny one pokazywać nieruchomość w najlepszym możliwym świetle i oddawać jej charakter oraz cechy.

Realizując zdjęcia biur i powierzchni handlowych istotne było dla nas odpowiednie przygotowanie przestrzeni przez Zarządcę nieruchomości – przed rozpoczęciem fotografowania, należy bowiem przygotować przestrzeń, w której znajdują się określone lokale do wynajęcia lub pomieszczenia pokazowe. Należy upewnić się, że pomieszczenia są schludne, czyste i dobrze oświetlone.

Zawsze dobrym pomysłem na fotografowanie nieruchomości jest odpowiednio dobrana perspektywa, pokazująca jej pełny potencjał. Najczęściej realizując zdjęcia biur lub innych powierzchni komercyjnych, eksperymentujemy z różnymi kątami i odległościami.

Bardzo często również skupiamy się na szczegółach, które są ważne dla potencjalnych klientów. Istotną rolę odgrywają tutaj meble, wyposażenie, oświetlenie, itp. A propos świateł – należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, aby pomieszczenia wyglądały jasno i przestronnie. Można wykorzystać naturalne światło, a także sztuczne źródła światła. Czasami taka kombinacja pokazuje interesujący kontrast wnętrz z zewnętrznym otoczeniem, szczególnie, gdy sesja przeprowadzana jest w godzinach późnopopołudniowych lub wieczornych.

Fotografowane przez nas biurowe do wynajęcia zlokalizowane były w podium i dolnej części wieży (pomiędzy piętrami 5 i 19). Ponadto na parterze i poziomie -1. Hotel Marriott zajmuje większą część podium, zaś pokoje hotelowe zlokalizowane są w górnej połowie wieży. Niestety tym razem nie realizowaliśmy zdjęć hotelu, a przemieszczanie się w obrębie samych biur zajęło nam dobrych kilka godzin. Pasaż handlowy na poziomie 0 i -1 jest uzupełnieniem biurowej części LIM Center. Sklepy, które są tu usytuowane oferują zarówno produkty codziennego użytku jak i artykuły luksusowe. Realizując zdjęcia obiektów handlowych zawsze staramy się uchwycić ruch klientów w obrębie pasaży handlowych, a także w miarę możliwości, interesujące elementy architektury.

Realizacji sesji fotograficznej towarzyszyła także opcja videoprezentacji w postaci „Reels”, czyli popularnych rolek wideo z przeznaczeniem na media społecznościowe. Filmiki takie mogą trwać od 15 do 60 sekund i zawierać różne efekty, dźwięki, muzykę oraz teksty. Realizowane przez nas rolki video podobnie jak zdjęcia, koncentrowały się na dynamicznej prezentacji obiektu i jego powierzchni do wynajęcia.

Funkcja „Reels” została wprowadzona w 2020 roku jako odpowiedź na popularność TikToka i innych aplikacji umożliwiających tworzenie krótkich filmów wideo. „Reels” na Instagramie stały się bardzo popularne i są wykorzystywane przez użytkowników do dzielenia się ciekawymi informacjami, promowania swoich produktów lub usług, a także do budowania świadomości marki .

Interesują Cię zdjęcia biur lub „rolki”Reels” promujące powierzchnie do wynajęcia? Napisz do nas!