Obiektyw SIGMA 105mm F2.8 DG DN MACRO | ART

Obiektyw SIGMA 105mm F2.8 - Nowosciproduktowe.pl-1

K-Consult sp. z o.o., wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce prezentuje pierwszy obiektyw MACRO z serii DG DN tzn. SIGMA 105mm F2.8 DG DN MACRO – zaprojektowany specjalnie do aparatów bezusterkowych.


Przekraczając oczekiwania

Tak zwane średnie teleobiektywy (midtele) macro, dzięki swojej wszechstronnej odległości roboczej charakteryzują się niezwykłą uniwersalnością, która to sprawiła, iż stały się one ulubionym wyposażeniem wśród profesjonalnych fotografów. Zaprojektowany do aparatów bezlusterkowych, obiektyw SIGMA 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art zapewnia najwyższe osiągi zarówno pod kątem jakości obrazu jak i doskonałej jakości wykonania. Daje fotografom okazję do odkrycia nowego sposobu patrzenia lub czerpania radości z rzeczy, jak nieoczekiwane piękno lub coś cennego w życiu codziennym, z perspektywy unikalnej dla obiektywów macro. Wyłamuje się on jednak z klasycznych ram wyznaczonych obiektywom macro, dzięki czemu jego wykorzystanie znajdzie zastosowanie także w wielu innych dziedzinach fotografii jak np. portret.

Osiągnięcia na jeszcze wyższym poziomie

Najnowsza konstrukcja optyczna 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art zapewnia wyjątkową ostrość na wszystkich odległościach fotografowania, od ekstremalnych zbliżeń, co jest kluczowe przy fotografowaniu macro, aż do nieskończoności. Ponadto jego korekcja aberracji kładzie szczególny nacisk na podłużną aberrację chromatyczną, której nie da się opanować za pomocą wbudowanej w aparat korekcji aberracji.

Bokeh był również jednym z głównych punktów skupienia podczas projektowania 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art. Duża ilość światła peryferyjnego pomogła stworzyć piękne okręgi bokeh, a naturalne rozmycie w tle i na pierwszym planie zapewnia większą elastyczność ekspresji fotograficznej. Co więcej, po wyposażeniu w najnowsze modele telekonwerterów SIGMA TC-1411 (1,4x) lub TC-2011 (2,0x), przeznaczone wyłącznie do użytku z obiektywami z mocowaniem typu L, obiektyw umożliwia fotografom wykonywanie zdjęć makro przy jeszcze większych powiększeniach makro, przy jednoczesnym zachowaniu odległości roboczej.

Optyka godna linii Art oraz precyzja AF

Obiektywy z linii SIGMA Art na pierwszym miejscu stawiają osiągi optyczne. Dotyczy to także obiektywu 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art, który zapewnia znakomitą rozdzielczość od środka kadru aż do jego krawędzi. Świetnie radzi sobie też z kory-gowaniem komy, która często występuje na krawędziach obrazu. Z drugiej strony, jego zdolność do minimalizowania duszków i flar, potwierdzona rygorystycznymi testami od wczesnych etapów jego rozwoju, zapewnia dobre działanie w warunkach pracy pod światło.

Oprócz optymalizacji pod kątem najnowszych funkcjonalność AF, takich jak autofocus z detekcją twarzy/oczu, w celu uzyskania precyzyjnej i cichej pracy AF, obiektyw posiada ultradźwiękowy silnik HyperSonic (HSM). Wszystkie te elementy powstają dzięki zaawansowanej technologii produkcji w fabryce Aizu, jedynym zakładzie produkcyjnym SIGMA, co stawia obiektyw 105 mm F2,8 DG DN MACRO | Art na najwyższym poziomie wydajności, godnym linii SIGMA Art.

Pełen zakres funkcjonalności i doskonała jakość wykonania

Na swoim korpusie, SIGMA 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art ma przełącznik ogranicznika ostrości, które jest przydatne podczas fotografowania w trybie makro, oraz przycisk AFL, do którego użytkownicy mogą przypisywać wybrane funkcje. Pierścień przysłony, który ma pomóc użytkownikom w intuicyjnej pracy, ma ustawienie umożliwiające włączanie i wyłączanie dźwięku kliknięcia, które jest wymagane przez niektórych użytkowników podczas fotografowania w trybie makro. Jest również wyposażony w przełącznik do systemu blokady tego pierścienia. Obiektyw ma konstrukcję odporną na kurz i zachlapania, która jest przystosowana do trudnych warunków fotografowania.

Obiektyw SIGMA 105mm F2.8 – specyfikacja

  • Konstrukcja obiektywu: 17 elementów w 12 grupach (1 soczewka SLD)
  • Kąt widzenia: 23.3 stopnia
  • Liczba listków przysłony: 9 (przysłona kołowa)
  • Maksymalna wartość przysłony: F22
  • Minimalna odległość ostrzenia: 29.5cm
  • Skala odwzorowania: 1:1
  • Średnica filtra: 62mm
  • Maksymalne wymiary : 74mm x 133.6mm
  • Waga: 715g

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 2 połowa października 2020. Sugerowana cena detaliczna: 3 390zł. Akcesoria w zestawie: Pokrowiec, Osłona przeciwsłoneczna LH653-01 Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E